Judo

ZAPISY - JUDO - ZAPISY - JUDO - ZAPISY - JUDO - ZAPISY - JUDO - ZAPISY - JUDO - ZAPISY - JUDO

Jeżeli jeszcze się nie zdecydowałeś jaką dyscyplinę sportu wybrać to te zajęcia są napewno dla ciebie. Prowadzimy zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo. Mogą się zapisywać dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Szczegółowe informacje znajdziesz na naszej stronie internetowej.

www.zak-judo-kielce.pl

Judo to znacznie więcej niż sztuka walki. To sztuka życia, która sprawdza się na co dzień. Dzięki judo wasze dziecko będzie sprawne, odpowiedzialne, wytrwałe i będzie pewne siebie. To tylko niektóre zalety judo dla dzieci. Dzieciom, które stawiają swoje pierwsze kroki na macie, nie stawia się wygórowanych oczekiwań. Dzieci nowo przyjęte do sekcji szybko aklimatyzują się w nowej grupie, a o dobrą atmosferę wśród współćwiczących czujnie dba trener. To zajęcia ogólnorozwojowe, kształtujące wytrzymałość, szybkość, siłę, zręczność, koordynację oraz orientację przestrzenną. Zajęcia mają na celu wszechstronne rozwijanie tych cech poprzez gry i zabawy ruchowe, czyli jedną z najbardziej atrakcyjnych form zajęć ruchowych dla dzieci. Podczas ćwiczeń oprócz zabawy, dzieci uczą się umiejętności upadania, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas zajęć. Stopień intensywności ćwiczeń dostosowany jest do możliwości rozwojowych dzieci. Od najmłodszy lat, dziecko rozwija wszystkie podstawowe cechy motoryczne, a także uczy się wzajemnego szacunku, godnego zachowania oraz wzmacnia poczucie własnej wartości.

Judo to...

Zdobycie mistrzostwa jest spełnieniem tymczasowym - bycie lepszym człowiekiem jest dokonaniem na całe życie. Ważniejsze niż "zrobienie" mistrza z każdego dziecka zaczynającego przygodę ze sportem powinno być budowanie poprzez sport lepszej osoby. Takie właśnie jest judo, które w szczególności rozwija dyscyplinę, maniery, punktualność. Społeczeństwo szanuje również osobę, która wygrywa z pokorą a przegrywa z dumą.

Judo to szacunek, wytrwałość, odpowiedzialność, samoobrona.

 


Zapraszamy na zajęcia judo dzieci i młodzież w wieku od 6 do 13 lat.

 

 

UMKS "ŻAK" Kielce ogłasza nabór do sekcji JUDO w roku szkolnym

2015/2016 dzieci w wieku od 6 do 14 lat.

Trener koordynator - 604-97-35-40


 

 


Zajęcia

 

odbywają się na Hali MOSiR w Kielcach, ul. Ściegiennego 8, codziennie od godziny 17.00


trenerzy prowadzący:

Barbara Zarzycka

Kinga Kubicka

Michał Zelek

Artur Karyś

 

 


 

Pierwsze starty po wakacjach i pierwsze medale Pucharu Polski.

W dniu 7 września 2013 roku w Sochaczewie odbył 5 Otwarty Międzynarodowy PUCHAR POLSKI JUDO Juniorów i juniorek im. Tadeusza Naskręta. W zawodach tych brało udział 3 zawodników naszej sekcji Damian Stępień, Mateusz Garbacz obaj w wadze 73 oraz Grzegorz Kamiński w wadze 60kg.

 

Najlepiej wypadł Damian Stępień zajmując I miejsce. Mateusz w walce o III miejsce uległ na punkty zawodnikowi gospodarzy Bartoszowi Ponichterze i ostatecznie zajął punktowane V miejsce.

 

Natomiast nie powiodło się Grzegorzowi Kamińskiemu, który w pierwszej rundzie przegrał z Karolem Barczykiem z klubu UKS Judo Wolbrom i odpadł z dalszej rywalizacji.
Damian Stępień srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów

W dniu 14-15.04.2012r w Jastrzębiu Zdrój odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo w zawodach tych wystartowali zawodnicy UMKS Żak Kielce Damian Stępień (73 kg), Mateusz Garbacz (66 kg), Norbert Wierzba (66 kg).
Najlepszym z nich okazał się Damian Stępień zdobywając srebrny medal w kat. wag 73 kg, stoczył 5 pojedynków i uległ dopiero w finale zawodnikowi Gwardii Wrocłw Damianowi Szwarnowieckiemu.
Natomiast pozostali dwaj judocy walczyli również bardzo dobrze stoczyli po 5 walk jednak nie udało im się wywalczyć medalu
Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie w wagach których startowali nasi judocy uczestniczyło po 50 zawodników
Jest to bardzo duży sukces męskiego judo w Kielcach gdyż ostatni i jedyny medal Mistrzostw Polski Juniorów dla Żaka Kielce wywalczył Leszek Wołowiec w 1983r.

Radio i Prasa:

Echo Dania Kielce

Kielce Sport.pl

Wrota Świętokrzyskie

Radio Kielce

NASI PARTNERZY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Goście

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj62
mod_vvisit_counterWczoraj29
mod_vvisit_counterTydzień122
mod_vvisit_counterPoprzedni Tydzień612
mod_vvisit_counterMiesiąc1210
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc1680
mod_vvisit_counterWszystkich190350

We have: 5 guests online
Your IP: 54.224.56.126
 , 
Today: Paź 23, 2018