O NAS

Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy jest publiczną placówką wychowania pozaszkolnego, której organem prowadzącym jest Gmina Kielce.

Podstawowym celem działalności Miejskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego jest stwarzanie dzieciom i młodzieży warunków aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, wszechstronnego rozwoju osobowości, rozwijania uzdolnień i zainteresowań oraz rekreacji i wypoczynku w czasie wolnym od zajęć szkolnych i obowiązków wobec domu. Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy realizuje zadania edukacyjne, wychowawcze, kulturalne, profilaktyczne, opiekuńcze, prozdrowotne, sportowe i rekreacyjne.

Zadaniem naszej placówki jest rozwijanie różnorodnych uzdolnień i zainteresowań uczestników, pogłębianie i rozszerzanie wiedzy wykraczającej poza szkolne programy, stwarzanie warunków do rozwoju intelektualnego i fizycznego osobom szczególnie utalentowanym w różnych dziedzinach a przede wszystkim w poszczególnych dyscyplinach sportowych.

Prowadzimy zajęcia sprzyjające rozwojowi psychofizycznemu wychowanków podnoszenie ich sprawności fizycznej, rozwijanie i kształtowanie nawyków czynnego wypoczynku oraz systematycznego uprawiania wybranej dyscypliny sportowej. Celem naszej działalności jest korygowanie wad rozwojowych i stymulowanie rozwoju fizycznego poprzez zajęcia ruchowe z dziećmi, stwarzanie warunków do samodzielnej i samorządnej działalności uczestników, wypracowanie najbardziej pożądanych form pracy z uczestnikami zajęć stałych i imprezowych, udostępnienie bazy lokalowej dla młodzieży szkolnej, realizowanie innych zadań oświatowo-wychowawczych zleconych przez organ prowadzący i organ nadzoru pedagogicznego.

Realizacja celów i zadań Ośrodka odbywa się w ramach UMKS „ Żak” Kielce lub w innych klubach.

 

STRUKTURA ORGANIZACYJNA JEDNOSTKI

NASI PARTNERZY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Goście

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj12
mod_vvisit_counterWczoraj26
mod_vvisit_counterTydzień12
mod_vvisit_counterPoprzedni Tydzień260
mod_vvisit_counterMiesiąc794
mod_vvisit_counterPoprzedni Miesiąc703
mod_vvisit_counterWszystkich175827

We have: 5 guests online
Your IP: 54.224.158.232
 , 
Today: Wrz 24, 2017